Trabzon havalimanına 55 km uzaklıkta , Gümüşhane – Erzurum istikametinde 1700 metre rakımda , Zigana Dağları etekleri Hamsiköy Bekçiler Mevkii’nde yer alan ZİTAŞ OTEL ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ tesisimiz , zümrüt yeşili çam ormanları arasında yer alması ve muhteşem doğası ile adeta yeryüzü cennetini andırmaktadır. (Tesis yaz kış açıktır . Kapalı dönemi yoktur.)

1992 kuruluş yılı ve 26 Mayıs 1994 açılış tarihi itibariyle bölgede kurulmuş ilk yayla tatil köyü olması ayrıcalığı ile de yayla turizmine  öncülük etmiş ve  o günden bu güne dek hizmetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Toplam 134 kişi (max) yatak kapasitesi ve 400 kişilik (max) açık ve kapalı kullanım alanı mevcut restaurant ve cafeteriası ile yerli ve yabancı müşterilerine unutamayacakları muhteşem bir tatil konsepti sunan ZİTAŞ OTEL ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ, her yıl restorasyon bakım onarım çalışmaları ile kendini yenilemektedir .

Doğayla iç içe olmanın zevkini çıkarabileceğiniz tamamen ahşap (Bungalow) evlerimizde, evinizdeki özgürlükte ve rahatlıkta konaklama imkânına sahipsiniz. Yaz kış sıcacık bir ortam, merkezi ısıtma sistemi ile serin yaz gecelerinde bile hizmetinizdedir. 24 saat sıcak su, banyo, tv, wifi erişim hizmeti ile de ihtiyaçlarınız kolaylıkla karşılanmaktadır . ( Tüm Gsm  operatörlerinin erişiminde her hangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.)

Tamamı standart olan bungalov evlerimiz   çift katlıdır.  Bungalovların alt ve üst katları birbirinden bağımsızdır ve tek katta bir aile konaklama yapmaktadır. Katlar iki odalıdır , yatak odasında bir tane çift kişilik yatak , tv odasında bir tane tek kişilik yatak vardır.  ( kanepe olarakta kullanılabilir)  Evlerde balkon (ön evlerde) , banyo , saç kurutma makinesi ,tv,  vardır. Evler merkezi sistem kaloriferlidir.

Ayrıca restoran binamız üst katında ( 7 adet ) 2 kişilik otel odalarımız mevcuttur.

Talep ve isteğe bağlı olarak restoranımızda kış sezonunda genellikle Cumartesi , yaz sezonunda ise hemen her akşam canlı müzik yapılmaktadır. ( Ayrıca bayram ve özel günlerde canlı müzik yapılmaktadır.)

Gerek bireysel gerek grup halinde gelindiğinde yazları her yanı doğa manzaralı üç ayrı cephesi olan restorantımızın balkon kısmında  doyumu unutulmaz yemek anlarınızı hafızanıza kazıyabileceksiniz.

Birbirinden lezzetli zengin mönümüzle karnınızı doyurabilir, akşamları canlı müzikle eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz. Yöremize ait otantik müziğin eşliğinde coşabilir, hafif müzikle dans edebilir ya da zengin doğa manzarasında sessiz bir ortamda oturup çevreyi seyretme imkânı bulabilirsiniz. Türk mutfağından zengin çeşitler bulabileceğiniz tesisimizde dilerseniz yöresel yemeklerimizden de tadabilir, tesisimizde ürettiğimiz alabalıklardan da kendi zevkinize göre pişirtebilirsiniz.

Toplantı ve organizelerinizi yapmaya oldukça uygun bir ortamda olacağınızdan, şehir stresinden uzakta hem işlerinizin takibini hem de ihtiyacınız olan tatilinizi bir arada yapma imkânına sahip olacaksınız.

Gereksinim olan spor Zigana da zevk haline gelmiştir. Mevsimine göre yakın çevrede kayak, çim kayağı, avcılık , orman ve dağ yürüyüşleri yapmanıza hiçbir mani bulunmamaktadır.

Dolu dolu geçireceğiniz bir gün başlangıcında kahvaltınızın ardından kısa bir yürüyüş ve sonrasında tarihi değerlerimize de kısa mesafelerle ulaşabilir ve gün sonuna doğru tesisimize dönüp konaklamanıza devam edebilirsiniz.

Dört mevsim ulaşım sorunu olmayan tesisimize 7 km uzaklıkta bulunan Zigana Gümüş Kayak Merkezi,  Tesise yakın yaylalar ve tarihi turistik yerler vardır. ( Vazelon Manastırı 17 km, Sümela Manastırı 36 km, Torul Karaca Mağarası 30 km, Kuştul Manastırı 35 km, Limni Gölü 14 km , doğası ve sütlacı ile meşhur Hamsiköy ise tesisimize sadece 7 km uzaklıktadır.)

Kısacası ihtiyacınız olan kendinizle ve sevdiklerinizle huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmeniz için doğa ile kucaklaşacağınız bir tatil köyü sizleri bekliyor. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz…

Saygılarımızla ,

ZİTAŞ OTEL  & ZİTAŞ ZİGANA TURİZM VE  TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

HAMSİKÖY BEKÇİLER MEVKİİ /MAÇKA TRABZON

Bilgi & Rezervasyon Tel : 0 462 326 58 15

GSM : 0 555 980 70 90

Fax & Tel : 0 462 326 52 47

Resepsiyon Tel : 0 462 542 62 62

GSM : 0 555 986 11 77

www.ziganatatilkoyu.com

info@ziganatatilkoyu.com

Institutional

ZITAS HOTEL ZIGANA HOLIDAY RESORT™

With its emerald green pine forests, and exceptional views, the resort, which is 55 km from the Trabzon in Bekciler village of Hamsikoy located on the highway between Trabzon and Erzurum, is like a heaven of the world.

With 120 people (max) bed capacity and 400 person-capacity (max.) of a restaurant, it has been serving for both domestic and international visitors from all over the world since the starting the business on May 26 th of 1994, and will continue for serving you with hospitality.

You feel like you are at your own home in completely wood constructed bungalows in the exceptional view of nature. It offers you a warm environment in summer and winter, and serves you with a central heating system even cold summer nights. Accommodations also include 24 hrs hot water, bath, TV, and phone.In our resort, you will find a wide selection of delicious menu in our 400 person- capacity of restaurant with unique design and be able to entertain yourself with our live music. If you wish, you may listen to our folkloric music or dance with slow music, or watch the beauty of nature. You are offered with a wide selection of Turkish cuisine, delicious local cuisine, and a cultivated trout cooked with your order of cooking style.

You are able to a have holiday and do businesses at the same time in our available halls suitable for meetings if you are get tired of city stress.

You are able to find a wide variety of sport opportunities in our resort and in nearby. You will find places for skiing, rafting, grass skiing, paragliding, and trekking.

After you have a delicious breakfast, you may start your day with a short jogging around our resort and go visit our historical sites nearby, then return to our resort for rest after a busy day. There are many sightseeing and historical places nearby including Zigana Gumus Kayak Center, 6 km away, Vezolon Manastry, 17 km away, Sumela Monastery, 36 km away, Torul Karaca Cave, 30 km away, Kustul Monastery, 35 km away, and Hamsikoy, a village famous for rice pudding (sutlac) and its natural beauty, 6 km away from our resort.

In short, exceptional resort awaits you to have a holiday in a peaceful environment you need for you and your loved ones.

Best regards.

ZİTAŞ OTEL ZİGANA TURİZM VE TİC. A.Ş.