Kurumsal

Trabzon havalimanına 55 km uzaklıkta Gümüşhane – Erzurum istikametinde 1700 metre rakımda Zigana Dağları eteklerinde ve Hamsiköy Bekçiler Mevkiinde yer alan ZİTAŞ OTEL ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ zümrüt yeşili çam ormanları arasında yer alması ve muhteşem doğası ile adeta yeryüzü cennetini andırmaktadır.

1992 kuruluş yılı ve 26 Mayıs 1994 açılış tarihi itibariyle; toplam 120 kişi (max) yatak kapasitesi ve 400 kişilik (max) açık ve kapalı alan kullanım alanı mevcut restaurantı ile yerli ve yabancı müşterilerine unutamayacakları muhteşem bir tatil konsepti sunan Zitaş Otel Zigana Yayla Tatil Köyü, 2012 yılında revizyon çalışmalarına girmiş, daha modern ve konforlu tesisleriyle hizmet vermeye başlamıştır.

Doğayla iç içe olmanın zevkini çıkarabileceğiniz tamamen ahşap (Bungalow) evlerimizde, evinizdeki özgürlükte ve rahatlıkta konaklama imkânına sahipsiniz. Yaz kış sıcacık bir ortam, merkezi ısıtma sistemi ile serin yaz gecelerinde bile hizmetinizdedir. 24 saat sıcak su, banyo, TV, telefon hizmeti ile de ihtiyaçlarınız kolaylıkla karşılanmaktadır.

ZİTAŞ OTEL 2012 yılında revizyon çalışmaları kapsamında yepyeni bir "Restaurant" bölümüne kavuşmuştur...

Geniş ve birbirinden zevkli döşenmiş, otantik bir rüzgâr esen restoran ve orman kafelerimizde, birbirinden lezzetli zengin mönümüzle karnınızı doyurabilir, akşamları canlı müzikle eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz. Yöremize ait otantik müziğin eşliğinde coşabilir, hafif müzikle dans edebilir ya da zengin doğa manzarasında sessiz bir ortamda oturup çevreyi seyretme imkânı bulabilirsiniz. Türk mutfağından zengin çeşitler bulabileceğiniz tesisimizde dilerseniz yöresel yemeklerimizden de tadabilir, tesisimizde ürettiğimiz alabalıklardan kendi zevkinize göre pişirtebilirsiniz.

Toplantı ve organizelerinizi yapmaya oldukça uygun bir ortamda olacağınızdan, şehir stresinden uzakta hem işlerinizin takibini hem de ihtiyacınız olan tatilinizi bir arada yapma imkânına sahip olacaksınız. Gereksinim olan spor Zigana da zevk haline gelmiştir. Mevsimine göre yakın çevrede kayak, rafting, çim kayağı, yamaç paraşütü orman ve dağ yürüyüşleri yapmanıza hiçbir mani bulunmamaktadır.

Dolu dolu geçireceğiniz bir gün başlangıcında kahvaltınızın ardından kısa bir yürüyüş ve sonrasında tarihi yerlere kısa mesafelerle ulaşabilir ve gün sonuna doğru tesisimize dönüp konaklamanıza devam edebilirsiniz.

Tesisimize 6 km uzaklıkta bulunan Zigana Gümüş Kayak Merkezi, Tesise yakın yaylalar ve tarihi turistik yerler vardır. (Vazelon Manastırı 17 km, Sümela Manastırı 36 km, Torul Karaca Mağarası 30 km, Kuştul Manastırı 35 km, doğası ve sütlacı ile meşhur Hamsi köy tesisimize 6 km uzaklıktadır.)

Kısacası ihtiyacınız olan kendinizle ve sevdiklerinizle huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmeniz için mükemmel bir tatil köyü sizleri bekliyor. İyi tatiller dileriz...

Saygılarımızla,
ZİTAŞ OTEL 
ZİGANA TURİZM VE TİC. A.Ş.